28 marca 2013

"Urodziłam się dziewczynką"
Autor: , , , , , , ,
Wydawnictwo:  Świat Książki
Rok wydania: 2012

Tytuł oryginału: Because I Am a Girl...
Ilość stron: 176

moja ocena: 5/6


www.plan-international.org
                                          Misje Pokojowe ONZ                Caritas Polska
Polska Akcja Humanitarna                       Unicef
eioba


2 komentarze:

  1. Nie zgadzam się z tym, że tylko szkoła może człowieka uszczęśliwić. Wiele społeczności jest cały czas unieszczęśliwiane przez białych, którzy bez cienia refleksji uważają, że wiedzą lepiej co tym ludziom jest potrzebne do szczęścia. Brak umiejętności czytania i pisania bywa problemem tylko w cywilizacji zachodniej. Naszą namolnością zakłócamy przez wieki ustalany tam porządek rzeczy. To największe przekleństwo naszych czasów-polityczna poprawność, którą politycy sami sobie ustalili oraz zależność ekonomiczna są źródłem naszych problemów. Dlaczego chcemy zatruwać tym szczęśliwych do tej pory ludzi???

    OdpowiedzUsuń
  2. Drogi Jerzy, zgadzam się w 100 % z tym, co Pan napisał :) Ale z drugiej strony nasza zachodnia cywilizacja tyle już zniszczyła i wyrządziła krzywd, że pora zacząć choć w minimalnym stopniu naprawić popełnione zło... Potrzeby są ogromne... Ja również uważam, że naturalny rytm, życie w zgodzie z natura i sobą samym się obroni i ludzie będą szczęśliwi bez umiejętności czytania i pisania, czy pomocy z zewnątrz.

    Wszystko jest piękne w teorii... Jednak wydaje się okrutne powiedzieć to np. dziecku, które właśnie umiera z głodu, bądź musi pracować na plantacji bawełny, bo nie umie czytać. Czy wreszcie los dziewczynek, których przyszłość jawi się tylko w czarnych barwach przez jeden fakt - nie urodziły się chłopcami. Zmiany wymaga cały system myślenia, a tymczasem umierają niewinne dzieci. I o te dzieci mi chodzi.

    OdpowiedzUsuń

Recent Posts