20 lipca 2013

KASISI - "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
 Niżej zamieszczam apel z Fundacji Kasisi "Od kilku lat „moim“ miejscem jest Dom Dziecka Kasisi prowadzony w Zambii przez Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej z polskiej Starej Wsi.

Obecnie jest tu około 250. dzieciaków, część z nich ma HIV, część ma już AIDS, gruźlicę, anemię, grzybice etc. etc. Część jest całkiem zdrowa i jedyne, czego potrzebuje to miłości i wsparcia. Parę tygodni temu założyłem Fundację Kasisi. Bo sam nie dałbym rady zrobić tego, co zrobić trzeba. I dlatego, że nie chcę robić tego sam. Pomaganie zaś to nie męka wyrzeczenia, a szczęście płynące z tego, że zyskuje się kompletnie nowy świat. Ja już w niego wsiąkłem, teraz kolej na Was.  
Podstawą naszego działania chcemy uczynić modlitewny i finansowy „crowdfunding”. Nie prosić bogatych o dużo, prosić wielu o niewiele.  
Zlecenie stałe na dziesięć (jak kogoś stać – dwadzieścia czy pięćdziesiąt) złotych miesięcznie to wszystko czego potrzeba nam do szczęścia. Od tych, którzy wierzą nie oczekujemy wielkich nowenn i samobiczowań, prosimy o dziesiątkę różańca dziennie za dzieciaki i za Siostry. Kasisi to nie umieralnia, to miejsce kipiące życiem i szczęściem, szczęśliwa wspólnota sióstr i szczęśliwe dzieci. Nie zawsze zdrowe, prawie zawsze pod finansową kreską, ale promieniujące takim szczęściem, że absolutnie każdy kto tu przyjeżdża, myśli tylko o tym, kiedy będzie mógł tu wrócić. 
Zapraszam na fanpage’a Fundacji Kasisi, gdzie już teraz dowiesz się więcej na temat Kasisi oraz będziesz miał możliwość aktywnie współtworzyć z nami Fundację oraz budować projekty pomocowe.  
- Szymon Hołownia-"   
 

I jeszcze kilka słów ode mnie :)

Kochani Czytelnicy mojego bloga - pamiętajcie o swoich dzieciach (jeśli je macie oczywiście :), troszczcie się o nie i dbajcie, aby się uśmiechały. A jeśli macie trochę czasu i chęci, aby zmienić świat, pamiętajcie, że na świecie są dzieci, które szczególnie potrzebują Waszej pomocy... Można napisać, pomóc, wesprzeć modlitwą, odwiedzić z pomocą... CZAS WYRWAĆ SIĘ Z EGOIZMU !!!Anna M.


2 komentarze:

  1. Zaglądam tu dość często i dlatego nominuję Cię do Liebster Blog!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Już odpowiedziałam na wszystkie pytania :)

      Usuń

Recent Posts