15 lipca 2013

Spójrz na Poznań okiem blogerów

Zobaczcie, co znalazłam w sieci! Coś o moim kochanym Poznaniu :)


"Autorzy popularnych blogów jako miejscy przewodnicy? Dokładnie tak. Latem będą zwiedzać Poznań pokazując, że poza atrakcjami znanymi z pocztówek i folderów turystycznych, w stolicy Wielkopolski jest wiele interesujących miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. W czerwcu ruszył projekt "Poznańska turystyka 2.0".

fot. www.fotoportal.poznan.pl
Spojrzeć na Poznań okiem blogerów i pokazać miasto z nieco innej perspektywy - taki jest cel współpracy Miasta Poznania z autorami popularnych blogów. Każdy z nich przygotował własną, zgodną z zainteresowaniami, trasę zwiedzania Poznania. W oparciu o ich relacje i wpisy na blogach powstanie unikalny przewodnik turystyczny.


Zosia Wawrzyniak i Magdalena Ratajczak, prowadzące blog Kobiety Biegają - wyróżniony w konkursie na bloga roku 2012 w kategorii "Pasje i zainteresowania" - zaprezentowały najciekawsze miejsca, stworzone dla amatorów joggingu. Łukasz Kielban, autor Czasu Gentlemanów, w połowie lipca wyruszy natomiast w poszukiwaniu miejsc,  w których przed wojną bawiły poznańskie elity. Adresy, w których rozwijają się nowe biznesowe idee,  zaprezentuje, w ramach ścieżki Poznań 2.0, Maciej Mazurek, czyli twórca bloga Zuch Rysuje. Natomiast najbardziej znany polski bloger, Kominek, powróci po latach do miasta, w którym studiował i odbędzie sentymentalną podróż po miejscach, które dawniej i dziś gromadzą młodych ludzi. O tym natomiast, co w poznańskiej kulturze, opowie Andrzej Tucholski, prowadzący blog Jest Kultura.

Blogerzy wezmą również udział w wydarzeniach organizowanych w mieście w okresie wakacji np. w Malta Festival, Animatorze - największym w Polsce festiwalu filmów Animowanych czy Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK.


Projekt "Poznańska turystyka 2.0" realizowany przez Miasto Poznań, angażujący znanych polskich blogerów, ruszył pod koniec czerwca i będzie realizowany do końca sierpnia. Elektroniczny przewodnik po mieście, współtworzony przez blogerów, ukaże się w drugiej połowie września. Będzie można go bezpłatnie pobrać z naszej strony www.poznan.pl oraz ze strony www.poznan.travel".

Już czekam z niecierpliwością, co blogerzy znależli ciekawego w moim mieście? 
Bo "Poznań jest warty poznania"!

Anna M.


1 komentarz:

Recent Posts